Nowy rok początkowo zdaje się być początkiem wszystkiego, co lepsze: lepszego samopoczucia, pracy, sukcesów, a nawet miłości. Czy takie nastawienie pomoże nam ją znaleźć? A może marzymy, by zakończyć stary, nudny związek i rzucić się w wir nowych doznań i w końcu poznać kogoś, kto zawróci nam w głowie? Czy dlatego tak cieszymy się z nadejścia nowego roku?


Czas na zmiany

Czasami zdaje się, że nowy rok jest nam potrzebny po to, by coś zacząć. Że gdyby nie te magiczne cyferki 2017, to nadal wiodłybyśmy szare, nudne życie. A tylko dzięki zmianie daty możemy zacząć uprawiać sporty, spełniać marzenia, a nawet szczęśliwie się zakochać. Huczne świętowanie nowego roku na całym świecie pokazuje, że ludzie potrzebują dat i granic kończących jeden etap w życiu, a zaczynających drugi. Daje im to możliwość podsumowania zakończonego etapu, ale jeszcze większą szansę sprecyzowania postanowień na nadchodzący czas. Człowiek potrzebuje nadziei. Rozpoczęcie nowego roku stwarza taką nadzieję, że można zakończyć wszystko, co nie wyszło, a zacząć żyć z sukcesem.


miłość


Nowa miłość w zasięgu ręki?

A co z tą miłością? Jest to jeden z ważniejszych aspektów w naszym życiu. Walczymy o nią na każdym kroku. Boimy się, kiedy się nie zjawia. A czasem aż desperacko próbujemy dostrzec ją w pierwszym lepszym zauroczeniu. Czy jednak warto spodziewać się, że nowy rok na pewno przyniesie nam nową miłość? Można oczekiwać i marzyć, ale nie można być pewnym czegoś, co nie zależy wyłącznie od nas. Najlepiej założyć, że nowy rok ma dla nas sporo niespodzianek, którymi bardzo chętnie nas obdaruje, jeżeli zechcemy cieszyć się z nich wszystkich – a nie tylko oczekiwać na miłość jak trzyletni chłopiec na prezent opisany w liście do świętego Mikołaja.


A co, jeżeli nie cieszy cię dotychczasowy związek albo, co gorsza, jest przyczyną kłopotów? Czy naprawdę musiałaś czekać do nowego roku, by go zakończyć? Ale jeśli tak uznałaś – nie odkładaj rozstania, które planujesz od dawna. Nie czekaj również z rozstaniem do czasu, aż poznasz nową miłość, bo tylko pogłębisz tym pretensje partnera. Życie singielki też ma swój urok. Pamiętaj o tym zwłaszcza w nowym roku. Może akurat nowy rok jeszcze nie chce przynosić ci nowej miłości, żebyś mogła nacieszyć się wolnością, swobodą i beztroską, zanim zwiążesz się z kimś na całe życie? Doceniaj urok życia w każdym położeniu, w którym się znajdujesz. Nowy rok, nowy sposób myślenia. A nowa miłość zjawi się w najmniej spodziewanym momencie. ;)

Nowy rok, nowa miłość? Czyli o noworocznych oczekiwaniach Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1