I nie chodzi tu o zwykłe „kocham cię”. Bo skłamać może każdy. Chodzi o czyny. Nawet wtedy, gdy on nie jest ich świadomy. Chodzi też o to, czy czujesz się kochaną, choć mamy skłonność popadać w melancholię i udawać niekochane. Ale kiedy racjonalnie przeanalizujesz wszystkie sytuacje – może zobaczysz, jak wiele on dla ciebie robi… Jak więc zachowuje się prawdziwie kochający mężczyzna?


Komplementy

Rzecz banalna – jeszcze nie oznaczają miłości, ale chociaż to, że nie jesteś mu obojętna. Jeżeli komplementuje twoją urodę – znaczy to, że zwyczajnie podobasz mu się i go pociągasz (co też jest miłe). Ale jeżeli komplementuje twój sposób działania czy cechę charakteru, znaczy, że naprawdę cię lubi, ceni i podziwia. Nie daj się nabrać na same komplementy, ale jeżeli będą potwierdzone czynami – tylko pozazdrościć.


Pomoc

Kochający mężczyzna nie tylko nosi twoje zakupy i naprawia ci rower, ale nawet umyje naczynia i ugotuje coś, żebyś mogła odpocząć, gdy boli cię głowa. Facet z miłości potrafi zrobić rzeczy, których nie zrobiłby tak po prostu sam z siebie. Ale jeżeli poprosisz go o coś i on jeden jedyny raz sporadycznie odmówi, nie traktuj tego jako braku miłości. Przecież też jest człowiekiem i może mieć gorszy dzień czy być po prostu zmęczony.


kochający mężczyzna


Kryzysowe sytuacje

Tak jak prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, tak prawdziwą miłość poznaje się w kryzysie. Załóżmy, że twój facet od dawna planuje imprezę z kumplami, ale pech chciał, że w dniu imprezy dopadła cię gorączka i leżysz, nie mając siły nawet iść po szklankę wody. Czy on zrezygnuje z imprezy? Jeżeli tak – to prawdziwy wyraz miłości. Przecież mógł pójść i niby kontaktować się z tobą telefonicznie, czy jeszcze żyjesz. Zwracaj uwagę na te szlachetne gesty. I nie próbuj takiemu facetowi wmawiać, że cię nie kocha!


Altruizm

Może trochę powiązane z poprzednim punktem, ale altruizm nie zawsze obowiązuje tylko w krytycznych sytuacjach. Po pierwsze: czy pozwoli ci zjeść swoją czekoladkę, gdy widzi, jaką ona wywołuje w tobie euforię? Po drugie: czy odda ci bluzę, gdy marzniesz? Po trzecie: gdy z jakiegoś powodu nie chcesz z nim współżyć, zaakceptuje twoją potrzebę i nie będzie naciskał, ani nie obrazi się o to? Obserwuj go, czy więcej w nim egoizmu, czy altruizmu… zwłaszcza w sytuacjach z tobą związanych. Pamiętaj, miłość wyzwala to drugie.


Zawsze możesz spojrzeć mu w oczy i zapytać wprost, czy cię kocha, licząc na szczerą odpowiedź. Słowa też nam są czasem potrzebne. Jednak słowa niepotwierdzone czynami znaczą niewiele.

Po czym poznać, że twój mężczyzna cię kocha? Ocena: 3.8/5 Ilość głosów: 6
Komentarze(1)
    • ~kaniola
      16 styczeń 2017

      Moim zdaniem nie można napisać takie poradnika, po czym poznać czy on Cię kocha. Te sytuacje opisane tutaj oczywiście w jakimś stopniu pomagają, jednak nie jest to na tyle łatwa sprawa, żeby tak ogólnie móc opisać, kiedy można poczuć, że między Wami pojawiła się ta prawdziwa miłość. Czyny czynami, jednak tak naprawdę najważniejsze jest to uczucie, co między sobą czujecie. W moim przypadku nie było jakichś konkretnych gestów, czynów, które uświadomiły mi, że się kochamy, to wyszło tak raczej naturlanie. Zaczęło się od mydwoje, tam się poznaliśmy, następnie spotkaliśmy się, sprawdziło się, że wiele nas łączy, że możemy być dopasowani do siebie. I po prostu zbliżaliśmy się do siebie z każdym tygodniem, było nam coraz lepiej. Mimo, że nie mówiliśmy o miłości, to mniej więcej po pół roku zaczęło mi kiełkować, że chyba się w końcu zakochałam, tak prawdziwie. I to nie chodziło o konkretne gesty, tylko o całokształt, takie uczucie, które między nami było, trudno to opisać, wydaje mi się, że zakochane osoby potrafią to doskonale zidentyfikować. Generalnie uważam, że miłość po prostu czuć, nie chodzi o gesty, ale o to, co się po prostu dzieje między dwojgiem osób...