Świat podąża do przodu, a rozwój Internetu wraz z nim. Tym samym wzrasta ilość portali, służących do poznawania ludzi pod kątem potencjalnego partnera do związku. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej ludzi poszukuje miłości właśnie w taki sposób. Czy portale randkowe to dobra droga? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 


Portale randkowe - wady i zalety

Z pewnością świat portali internetowych ma wiele zalet. Możemy poznawać ludzi szybko, bez wychodzenia z domu, a tym samym o wiele łatwiej nam zagadać. Miłość z internetu jest sporym ułatwieniem dla nieśmiałych ludzi. Ale z drugiej strony – co już niekoniecznie jest zaletą… – staje się to też ułatwieniem dla wszelkiego rodzaju przestępców: pedofilów, gwałcicieli, hakerów. Tak, to właśnie przed tym przestrzegali nas rodzice za młodu. Oczywiście wystarczy odrobina myślenia i wstrzemięźliwości w sprzedawaniu informacji o sobie, aby się przed tym ochronić. Choć to całkowita prawda, że pierwsze spotkanie z nowo poznaną osobą nie powinno się odbywać w nieznanym miejscu lub gdzieś, gdzie nie ma w ogóle ludzi. Jednocześnie czy trafimy na osobę taką, jaka prezentowała się w Internecie, czy zupełnie inną – zależy w dużej mierze od szczęścia.


Niestety portale randkowe posiadają również całą gamę wad. Po pierwsze pisząc z kimś, kogo nie znamy, nawet jeżeli posiadamy jego zdjęcie – dysponujemy pewnymi wyobrażeniami na jego temat, a nie rzeczywistym obrazem. Po drugie łatwo jest udawać kogoś, kim się nie jest… zarówno prezentując nie swoje lub udoskonalone zdjęcia, jak i udawać fałszywe zainteresowania. Po prostu – przez Internet kłamie się łatwiej niż w cztery oczy! Dlatego dla osób szukających szczerych i trwałych relacji może być to spore utrudnienie.


portale randkowe


Czy warto?

Czy w związku z tymi zagrożeniami powinnyśmy wykluczyć korzystanie ze wszelkich portali randkowych? Ależ skąd! Idąc tym tokiem myślenia, równie dobrze mogłybyśmy nie korzystać w ogóle z wrzątku, którym przecież można się poparzyć. Jednak jak przy wszystkim należy zachować ostrożność. I to, co mówi się dzieciom w przedszkolu, dotyczy również i nas – nie ufa się nieznajomym. A dopóki znamy kogoś wyłącznie przez Internet, choćbyśmy znały go nie wiadomo jak długo, wciąż pozostaje nieznajomym. Nie dajmy się wciągnąć w wirtualną rzeczywistość aż tak, żeby nie mieć życia poza nią. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku, a może akurat okaże się, że portale randkowe faktycznie wyjdą nam na korzyść? ;)

Portale randkowe – ile w nich dobrego? Ocena: 3.8/5 Ilość głosów: 5
Komentarze(2)
  • ~Agashi
   18 listopad 2019

   Nie warto bo z tego nie ma i nie będzie chemii. Chyba, że ktoś jej nie szuka.

   • ~Dneirf
    11 czerwiec 2020

    Ja znam dwie pary, które poznały się w necie. Nie wiem dokładnie ile lat są ze sobą, ale mają dzieci w wieku wczesnoszkolnym