Seks stanowi bardzo ważny element życia człowieka. Należy do jednej z najniższych potrzeb w piramidzie Maslowa, czyli jest naturalny, potrzebny i oczywisty. Obecnie coraz więcej mówi się o seksie i jego roli w życiu człowieka – o tym, że nie stanowi już tylko elementu prokreacji, a ma służyć przyjemności i nowym doznaniom. Różnorodność doznań zawdzięczamy możliwości decyzji, jakie pozycje seksualne zastosujemy.


Pozycje seksualne

Istnieje wiele pozycji seksualnych, które bardzo się od siebie różnią, dając możliwość doznawania wielu wrażeń i przyjemności. Pośród najpopularniejszych pozycji seksualnych, które jednocześnie nie wymagają specjalnych przygotowań i ćwiczeń (jak te z Kamasutry) możemy wymienić: pozycję klasyczną inaczej nazywaną "misjonarską", pozycję "na jeźdźca", pozycję od tyłu "na pieska" i pozycję od tyłu "na łyżeczkę". Każda z tych pozycji wyróżniają inne doznania dla obojga partnerów.

 

Pozycje klasyczne: "misjonarska"

Jest to pozycja, która pozwala partnerom na maksymalną intymność, przytulanie i pieszczoty. Umożliwia całowanie, dotyk, pieszczoty piersi partnerki i pośladków partnera. Jednak jest to pozycja seksualna, w której inicjatywa zależy tylko i wyłącznie od partnera. Kobieta podczas stosunku ma możliwość objęcia partnera nogami w pasie bądź dotykania jego nóg, jednak zarówno siła, jak i kąt natarcia penisa są uzależnione od ruchów mężczyzny. Jest to pozycja, która pozwala na czerpanie maksymalnej przyjemności dzięki stymulacji łechtaczki, spowodowanej ocieraniem się o podbrzusze mężczyzny oraz samą penetracją.

 

Pozycja "na jeźdźca"

Jest to pozycja, w której partnerka przejmuje inicjatywę i siedzi okrakiem na mężczyźnie. Pozycja pozwala na pieszczoty, zwłaszcza piersi i łechtaczki partnerki oraz całowanie. Jest to pozycja, w której całkowitą inicjatywę przejmuje kobieta. Tylko od jej unoszenia się i opadania zależy szybkość i głębokość penetracji. Jest to pozycja, która umożliwia bardzo głęboką i intensywną penetrację i w której pochwa kobiety nie jest najciaśniejsza z uwagi na rozłożone nogi partnerki. Pozycja pozwala na stymulację łechtaczki poprzez ocieranie nią o podbrzusze partnera.


różne pozycje seksualne pozwalają na odmienne doznania

 

Pozycje od tyłu: "na pieska"

Jest to pozycja seksualna, która mówi, co mężczyźni lubią w łóżku. Partner jest panem sytuacji w tej pozycji. Partnerka klęcząc tyłem do partnera, opiera się na dłoniach lub łokciach. Partner znajduje się za nią i wchodząc w nią od tyłu dokonuje penetracji. Jest to pozycja, która daje bardzo intensywne doznania – a zarówno głębokość, jak i szybkość penetracji całkowicie zależy od mężczyzny, który może złapać kobietę za biodra lub w talii, by pewniej ją penetrować. Pozycja ta nie daje wiele możliwości do wzajemnych pieszczot, jednak umożliwia kobiecie stymulowanie łechtaczki palcami podczas stosunku. Jest to pozycja, w której bardzo istotną kwestię stanowi widok, którym raczy się partner. To właśnie widok kobiety, której pośladki są wypięte w kierunku mężczyzny, działa stymulująco na partnera.  

  

Pozycje od tyłu: "na łyżeczkę"

Jest to pozycja, która pozwala partnerom na szczególną intymność, ponieważ wymaga od nich przytulania na całej długości ciała. Partnerzy leżą na bokach i partner by móc penetrować partnerkę, musi ją przytulać. Jest to pozycja, która umożliwia pieszczenie piersi i łechtaczki partnerki, całowanie szyi, uszu, ramion. Niestety ogranicza kobietę do pieszczenia partnera przez dotykanie jego ud i pośladków. Obejmowanie partnera jest ważnym elementem seksu w tej pozycji, ponieważ pozwala na lepsze zgranie się i zsynchronizowanie penetracji, nadanie jej rytmu. Jest to typowy seks kobiety i świetnie się sprawdza nawet w zaawansowanej ciąży.

 

Istnieją różnice między tym, co lubią mężczyźni, a co można nazwać mianem seksu kobiety, ale tak naprawdę wszystko zależy od osoby, z którą się seks uprawia. Satysfakcja seksualna bowiem zależy zawsze od dwóch stron, ich zaangażowania i chęci sprawienia przyjemności drugiej osobie.

Różni ludzie, różne pozycje seksualne Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1