Na pewno masz już za sobą kilka nieudanych związków. Znając życie – jedne zakończyły się dosyć nieprzyjemnie, tak że nawet nie chcesz wracać do tego wspomnieniami… W innych przypadkach być może oboje z byłym stwierdziliście, że nie pasujecie do siebie i rozstaliście się w zgodzie, a nawet w przyjaźni. Pytanie tylko, czy przyjaźń to odpowiednie słowo dla relacji z osobą, z którą kiedyś łączył cię kontakt fizyczny i pożądanie, a teraz wyłącznie relacja duchowa? Czy przyjaźń z eks naprawdę ma szansę przetrwania? 


Przyjaźń, która zwodzi na manowce

Jeżeli wciąż pozostajesz singielką, zaś przyjaźnisz się z byłym, który jeszcze też nikogo sobie nie znalazł – duże szanse, że prędzej czy później padniecie sobie w ramiona, a pierwsza lepsza impreza zakrapiana alkoholem sprawi, że wylądujecie w łóżku. W końcu łączyło was zbyt dużo „dobrego”, by o wszystkim zapomnieć na skinienie palcem. I może przy innych ludziach jeszcze siebie kontrolujecie, skoro oficjalnie nie jesteście już razem. Ale wystarczy, że znajdziecie się gdzieś sam na sam i każde z was próbuje wybadać, jak wiele jeszcze druga strona żywi uczuć i namiętności. Niestety, ale to źle wróży waszej relacji. Dlaczego? Po pierwsze znów możecie postanowić się ze sobą związać, a to oznacza te same problemy co wcześniej. Jeżeli nie pasujecie do siebie, to raczej nie zaczniecie pasować tak nagle. Stare dobre przysłowie mówi, że „nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki”. Po drugie być może tylko jedna strona będzie chciała powrotu. I wyobraź sobie, że przyjaźniąc się z byłym, zupełnie „niechcący” narobisz sobie nadziei, że do siebie wrócicie. Tymczasem on pozna inną, zgrabną dziewczynę i zacznie poświęcać ci coraz mniej czasu. Ty poczujesz się skrzywdzona. Tymczasem on nie zrobił nic złego! To tylko przyjaźń z eks, która zwiodła cię na manowce.


przyjaźń z eks


Co twój obecny chłopak mówi na przyjaźń z eks?

Jeżeli już znalazłaś sobie życiowego partnera, ale nadal przyjaźnisz się z byłym, twój obecny chłopak może mieć wiele powodów do zazdrości. W końcu to nie jest zwykły kolega z pracy, a osoba, z którą łączyła cię kiedyś więź erotyczna. Skąd twój obecny mężczyzna może wiedzieć, czy po zakrapianym alkoholem spotkaniu z ex nie zechcesz znów przetestować z tamtym dawnych łóżkowych zabaw? Często tego typu związki, w które wkrada się trzecia osoba zwana eks, rozpadają się pod wpływem zazdrości i kłamstw, do których doprowadzają często zbyt zażyłe kontakty z byłym.


Toksyczna przyjaźń z eks

Wydaje ci się, że związek może być toksyczny, ale na pewno nie przyjaźń? Nic bardziej mylnego. Toksyczna może być każda relacja, nawet (jeśli nie w szczególności) ta z byłym, z którym rozstałaś się w przyjaźni. Zanim więc podejmiesz decyzję o częstych kontaktach ze swoim eks – zastanów się, czy nie zepsuje ci to życia i tego, co sobie ułożyłaś. Czasem lepiej jest o byłym po prostu zapomnieć. Ewentualnie podjąć koleżeńskie relacje z nim, gdy uczucie już wygaśnie.

Przyjaźń z eks – czy to ma jakokolwiek sens? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2