W dzisiejszym, zabieganym świecie coraz trudniej wygospodarować czas i entuzjazm na odnalezienie bratniej duszy. Internauci często skarżą się, że randkują całymi miesiącami i wciąż trafiają na ludzi, którzy zupełnie do nich nie pasują. Co sprawia, że zamiast poszukiwać partnera w realu, wolimy skorzystać z pomocy portali, które umożliwiają nam randki przez internet?


Znudzenie porażkami rozpoczynamy randki przez internet

Pierwszą grupą ludzi, którzy decydują się na randki internetowe, są właśnie osoby wyczerpane nieudanymi poszukiwaniami partnera w tak zwanej „rzeczywistości”. Jak dowodzą badania, chcemy odnaleźć kogoś jedynego w swoim rodzaju, kto będzie stanowił naszą drugą połówkę jabłka. Niestety rzeczywistość często weryfikuje nasze marzenia i mamy ogromne trudności ze spotkaniem owej wyjątkowej, idealnie do nas dopasowanej połówki.


Tacy rozczarowani single po prostu przenoszą swoje łowy do portali matrymonialnych. Przyczyny wcześniejszych porażek mogą być różne: czasem mamy zbyt wielkie wymagania, a czasem zupełnie mylnie postrzegamy naszą własną osobę. Najczęściej na randki w internecie decydują się osoby, które mają zbyt mało kontaktu z płcią przeciwną. Może to wynikać z kierunku studiów albo rodzaju pracy – przy ściśle sprofilowanym zawodzie rzadziej bywamy w miejscach, w których mielibyśmy szansę kogoś poznać.


Strach przed odrzuceniem – randki przez internet pozwolą go uniknąć

Kolejna grupa randkujących online to osoby, które miały jakieś przykre doświadczenia albo po prostu boją się odrzucenia. Niska samoocena, trudne historie z przeszłości, wreszcie zwyczajna, ludzka wrażliwość – wszystko to może blokować singli i zniechęcać ich do bezpośredniej interakcji. Tacy ludzie wolą powolny rozwój relacji i stopniowe odsłanianie kart, a nie zbędny pośpiech, który może doprowadzić do zranienia. W takiej sytuacji randki internetowe mogą być prawdziwym wybawieniem: niejako wymuszają one dystans i zapewniają możliwość odwrotu w niekomfortowej sytuacji.


Nieśmiałość, przybieranie masek

Czasem single mają problemy z własnym charakterem. Boją się zagadywać do nieznajomych osób i nie mają pojęcia, jak zacząć taką rozmowę ani jak nią pokierować. Stoją za tym albo bariery komunikacyjne, albo zwykła nieśmiałość. Randki w internecie umożliwiają odhaczenie wszystkich wstępnych „formalności” bez rozmowy w cztery oczy. Dla wielu ludzi jest to prawdziwy kamień z serca.


Jak wiadomo, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Zdarza się, że facet sprawia wrażenie chłodnego i aroganckiego, a za surową miną skrywa gołębie serce. Podczas gdy w realu żadna kobieta nie miałaby ochoty na flirt ze zdystansowanym gburem, internet daje szansę każdemu. Rozmawiając na czacie, niemal każdy potrafi być zrelaksowany, otwarty i... szczery.


randki przez internet to dobry i nowoczesny pomysł


Wyczerpanie konwenansami – randki przez internet to dobry pomysł!

Internet to wyzwolenie z konwenansów. Żadna osoba zapisana do portalu randkowego nie musi się wstydzić przed innymi użytkownikami tego, że jest singlem. W rubryce „o mnie” można wpisać od razu całą prawdę: chcę trójkę dzieci, marzę o ciepłym mężu, jestem prawosławna, nie lubię gotować. To spore ułatwienie dla ludzi, którzy poszukują siebie nawzajem. Kto o zdrowych zmysłach zadałby tak intymne pytania na pierwszym spotkaniu?


Tymczasem tu możemy mieć wszystko czarno na białym – jeszcze zanim zobaczymy się na żywo, wiemy o sobie wszystko, co jest istotne dla planowania wspólnej przyszłości. Trzeba jednak uważać na związane z tym zagrożenia. Często zbytnio idealizujemy osobę, którą znamy tylko z internetu. Niestety w wirtualnym świecie także można koloryzować, a nawet kłamać. Dlatego pierwsza randka powinna być momentem ekscytującej weryfikacji.


Niepewność co do inicjatywy

Nie ma jednej recepty na to, która płeć powinna przejąć inicjatywę. Czasem wolą to robić mężczyźni, a innym razem kobiety. Nie każdy lubi być zdobywcą i nie każdy lubi być zdobywanym. W internecie sami decydujemy o tym, czy chcemy przyjąć, odrzucić, czy może wysłać zaproszenie i samodzielnie nawiązać z kimś kontakt.


Jeśli dręczy cię któraś z powyższych rozterek, nie wahaj się dłużej i spróbuj randek przez internet. Zadbaj jednak, żeby nie ograniczać się tylko do sieci. Miej oczy szeroko otwarte i dawaj szansę także tym, którzy teoretycznie nie wpasowują się w twój ideał. Pamiętaj, serce nie sługa!

Randki przez internet: czemu są takie modne? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1