Każde rozstanie z drugą osobą zazwyczaj niesie za sobą ciężkie chwile. Zarówno jeżeli jesteśmy stroną porzucającą, jak i porzucaną. Często wali się nam cały świat na głowę, a nasze poukładane dotąd życie leży w gruzach. Jak zapomnieć o byłym?


Jak zapomnieć o byłym... Najczęstsze pytanie po rozstaniu

Jak zapomnieć o byłym, kiedy idąc ulicami miasta i mijając dobrze znane kawiarenki, przypominasz sobie, że to właśnie w nich piliście kawę czy spędziliście romantyczny wieczór przy kolacji ze świecami. Jak zapomnieć, kiedy każda piosenka w radio, jaką słyszysz, przypomina ci wspólne chwile. Jak zapomnieć, kiedy w pokoju znajduje się tyle pamiątek waszych wspólnych chwil.


Pierwsza dobra rada: pochowaj pamiątki. Na początku po rozstaniu jest smutek i żal, że ktoś przekreślił jakiś kawałek waszego życia. Chciałoby się potargać zdjęcia, wyrzucić pluszowego misia i usunąć wszelkiego rodzaju ślady po osobie, którą kiedyś darzyliśmy uczuciem. I mimo iż wiele poradników nakazuje wyrzucanie tych rzeczy na śmietnik, to my mówimy inaczej – schowaj je. Nie niszcz ich w przypływie złych emocji. Dopiero kiedy ochłoniesz (a może zająć to trochę czasu, bowiem istnieje przesąd, że na każde pół roku związku powinno się "nosić żałobę" przez dwa tygodnie) postanów co z nimi zrobisz. Być może ta srebrna biżuteria będzie warta zostawienia?


Po drugie: wyciągnij wnioski

Wiemy, że rozstanie to ciężki okres w życiu każdego człowieka. Jednak musimy wymusić w sobie resztki obiektywizmu i zastanowić się czemu tak naprawdę doszło do rozstania. „Jak zapomnieć o byłym” nie powinno się stać naszym głównym pytaniem. Lepiej pomyślmy na początek o powodach. Czy rozeszliśmy się, bo do siebie nie pasowaliśmy? Jeżeli tak, to nawet lepiej, bo teraz mamy szansę na związek z kimś, kto nadaje na naszych falach. Czy powodem rozstania była zdrada partnera? To jeszcze lepiej – zasługujemy na kogoś lepszego. Czy zrobiłam w swoim związku wszystko, aby był on jak najlepszy? Czasami ciężko się od tego przyznać, ale możliwe, że jesteśmy przyczynami rozpadu – być może nie okazaliśmy drugiej połówce wsparcia, jakiego oczekiwała. Możliwe też, że za dużo „czepialiśmy się” o drobiazgi. Związek to sztuka kompromisu, a chłodne i obiektywne spojrzenie na rozstanie sprawi, że szybciej zapomnimy o byłym, jeżeli okaże się, że stoją za tym racjonalne przesłanki.


jak zapomnieć o byłym


Rada trzecia: Podróżuj!

Jednym z lepszych sposobów na zapomnienie o byłym jest podróżowanie. Być może masz odłożone pieniądze i stać cię na wakacje w jakimś ciepłym kraju? Jest to świetny sposób, aby oderwać się od rzeczywistości i otaczających nas trosk. Dużo witaminy D, plaże i wieczorne wyjścia do klubów mogą sprawić, że zapomnisz o rozterkach i rozerwiesz się. Być może spotkasz też jakieś ciekawe osoby. Jeżeli jesteś na tyle odważna to jedź sama, jeżeli nie – to poproś swojego przyjaciela czy kogoś z rodziny, aby ci towarzyszył. Najlepiej by była to osoba wesoła i rozrywkowa, ale też znająca twoje relacje z eksem. Dzięki empatii pomoże ona uleczyć złamane serce i zapomnieć o byłym.


Rada czwarta – rozwijaj swoje pasje

Czwarta porada będzie dotyczyła ciebie – po rozstaniu najważniejsze jest, aby nie siedzieć i nie rozpamiętywać. Zapisz się na kurs rękodzieła, pójdź na siłownię; a może nowy kierunek studiów dobrze ci zrobi? Wychodź ze znajomymi na imprezy, poszukaj możliwości wolontariatu. To ostatnie daje szczególną moc, bowiem pomagając słabszym od siebie, nie tylko czynimy dobro, ale także kształtujemy swój charakter. A w takich warunkach najlepiej o pozytywne zmiany w życiu.


Rada piąta – "klin klinem"

Jest to rada z przymrużeniem oka, bo tak naprawdę nie polecamy rzucania się w wir przypadkowych, miłosnych uniesień. Jednak znając życie, często spotykamy się z sytuacjami, kiedy osoba po rozstaniu bardzo szybko znajduje nowego partnera. Są oczywiście przypadki, kiedy okazuje się to dobrą decyzją i zaczynamy tworzyć nowy szczęśliwy związek. Jednak musimy się poważnie zastanowić, czy nie skrzywdzimy danej osoby. Jeżeli zaczynamy porównywać ją z byłym czy szukać do niego podobieństw, to odpuśćmy – nie jesteśmy jeszcze gotowi na nowy związek. Bo jak zapomnieć o poprzednim, skoro następny jest jego kopią?

Trudne rozstanie – jak zapomnieć o byłym? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~Face
      15 marzec 2016

      Warto spróbować każdy sposób i wybrać ten, który na nas najlepiej podziała. a moim sposobem była książka Jak zapomnieć eksa. A właściwie to taki zeszyt, po którym można i pisać i rysować, wszystko można z nią robić, oby tylko pomogło.