Seks oralny przestaje być tabu i coraz częściej się słyszy o zaletach uprawiania miłości francuskiej. Seksem oralnym (ustnym) nazywa się pieszczoty genitaliów zarówno kobiecych, jak i męskich ustami i językiem. Seks oralny, którego celem jest doprowadzenie do orgazmu kobiety to mineta, zaś pieszczoty, którymi do orgazmu doprowadza się mężczyznę, to fellatio. 


Mineta

Mineta to pieszczenie językiem łechtaczki, warg sromowych mniejszych i większych partnerki. Mężczyzna penetruje okolice wejścia pochwy i łechtaczkę. Celem pieszczot jest orgazm partnerki. Nie istnieje żaden schemat działania, który w jakikolwiek sposób mógł podpowiedzieć mężczyźnie, co trzeba zrobić, by partnerka osiągnęła satysfakcję seksualną, gdyż każda kobieta ma nieco inną budowę genitaliów i jest to kwestia indywidualna. Podczas robienia minety mężczyzna ma możliwość pieszczenia partnerki palcami, co potęguję doznania erotyczne, gdyż umożliwia stymulację łechtaczki i wejścia do pochwy jednocześnie.

 

Fellatio

Fellatio to pieszczenie penisa za pomocą ust i języka. Fellatio wymaga od partnerki wzięcia penisa do ust i wykonywania ruchów posuwistych wzdłuż od nasady, ku dołowi. Oczywiście nie istnieją żadne wymagania co do tego, jak fellatio powinno wyglądać i jest to kwestia indywidualna. Kobieta dokonująca fellatio ma możliwość pieszczenia partnera dłońmi. Do najprzyjemniejszych doznań należą pieszczoty jąder, pośladków, wewnętrznej strony ud. Dotykanie mężczyzny podczas aktu oralnego potęguje doznania.


dobrze, by seks oralny w końcu przestał być tabu

 

Jak sprawić, by seks oralny stał się częścią życia seksualnego na stałe?

Seks oralny, choć coraz mnie tabuizowany, w dalszym ciągu stanowi tajemnicę w związkach. Ludzie wstydzą się go uprawiać i o nim mówić. Wstyd ten wynika bardzo często z demonizowania seksu oralnego przez środowiska, z których pochodzą. Seks oralny nie jest niczym złym, nie jest grzechem, ale wspaniałym sposobem na osiągnięcie orgazmu.


Trzeba pamiętać, że jeśli doświadczenia partnerów w tym aspekcie są niewielkie – najlepiej będzie zacząć od wspólnych kąpieli i wzajemnego mycia i dotykania genitaliów. Pozwoli to na przełamanie bariery, która może się pojawić i mówić: te części ciała są brudne. Nasze genitalia nie są brudne, ale dzięki wspólnej kąpieli łatwiej będzie się oswoić i upewnić się, że jest się czystym w "tamtym" miejscu. Zmniejszy to z kolei stres dotyczący ewentualnego przykrego zapachu. Trzeba pamiętać, że zapach, który nam wydaje się przykry, jest bardzo podniecający dla partnera, ponieważ podniecenie to przejaw biologizmu, a nie przemyślanych działań!


Seks oralny – przestaje być tabu

Często bywa wstydliwy z uwagi na pozycje, w których się go uprawia. I o ile mężczyźni rzadko mają problem, by znaleźć się między nogami partnerki, o tyle kobietom może się wydawać, że klęczenia przed mężczyzną w celu fellatio uwłaszcza im. Tak naprawdę to od relacji w związku zależy, czy czujemy się komfortowo, klęcząc przed mężczyzną z jego penisem w ustach, czy wywołuje to w nas opór. Kobieta nie musi klęczeć, by móc pieścić mężczyznę ustami. Może poprosić go, by się położył na plecach i stymulować ustami jego penisa, leżąc między jego nogami. Uniknie wrażenia sytuacji, w której to on będzie dominował nad nią. Seks oralny jest wspaniałym doświadczeniem dwojga ludzi. Nie trzeba się go obawiać ani przed nim bronić. Ważne, by zawsze uprawiany był dla przyjemności obojga partnerów.

Seks oralny - poradnik dla niezdecydowanych Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1