To temat raczej unikany w większym gronie. Jednak często jest on poruszany przy towarzyskich ploteczkach zakrapianych obficie alkoholem. Czy seks w małżeństwie musi być nudny? Chociaż prosiłoby się aż o głośne: „NIE”, niestety to nie zawsze prawda.


Szara rzeczywistość niszcząca namiętność

Kiedy ogląda się jakąś osobę codziennie, zna jej wszystkie wady i mankamenty, choroby i narzekania – czasem trudno jest pokusić się o namiętność. Do tego gdy jeszcze dochodzą obowiązki, brak czasu, problemy finansowe i zdrowotne, można zapomnieć o tym, co znaczy długi, dobry, namiętny seks. Jednak czy nie ma sposobu, by temu zaradzić? Oczywiście, że są na to jakieś rady, jednak żadna nie gwarantuje 100% skuteczności, jeżeli małżonkowie sami nie walczą o swoją miłość.


seks w małżeństwie


Sposoby na udany seks w małżeństwie

Jednym z rozwiązań jest chwilowe oderwanie się od codzienności. Wypad do hotelu we dwoje, wspólne wczasy czy chociaż jednodniowa wycieczka w urokliwe, spokojne miejsce. Podczas wycieczek jesteśmy bardziej zrelaksowani, nie myślimy o tym, co wrzucić do garnka, poza tym zmiana otoczenia zadziwiająco potrafi poprawić jakość seksu.


Inną, szybszą opcją jest szczególne zadbanie o siebie, zakup seksownej bielizny, zrobienie czegoś innego niż dotychczas. Może to być włączenie nastrojowej muzyki w pokoju, kupienie świec zapachowych czy przygotowanie lodów z truskawkami, które rozbudzą apetyt do miłosnych igraszek.


Czasami dobrze spisuje się spontaniczny seks, w momencie, gdy akurat nie ma dzieci w domu. Ale równie dobrą opcją jest robienie „apetytu” swojemu mężczyźnie przez wysyłanie dwuznacznych sms-ów, a może i mms-ów za dnia. Takie budowanie napięcia może pomóc w stworzeniu naprawdę namiętnego nastroju wieczorem.


Żeby seks w małżeństwie czy długoletnim związku nie był nudny, potrzeba zarówno innowacji – wprowadzania zarówno nowych gadżetów, zabaw, kostiumów, jak i pozycji. Tutaj bardzo przydaje się bujna wyobraźnia! Ale również ogromnie istotne jest zadbanie o własne ciało. Niektórzy sądzą, że kiedy są już z kimś w stabilnym związku, to nie muszą troszczyć się o własny wygląd. Nic bardziej mylnego! To właśnie często przez takie najbardziej prozaiczne zaniedbania rozpadają się związki. Także jeżeli masz już męża, możesz chodzić na zajęcia fitness, zdrowo się odżywiać, malować paznokcie i dbać o włosy tak samo jak wtedy, gdy byłaś panną. Pomimo że wydaje się, iż to nie wygląd, a znudzenie drugą osobą powoduje seks gorszej jakości – to jednak to pierwsze również ma znaczenie.

Seks w małżeństwie – czy musi być nudny? Ocena: 3/5 Ilość głosów: 5
Komentarze(2)
  • ~Doma
   14 czerwiec 2017

   Własnie z wiekiem z mojego punktu widzenia to bardzo łatwo o to, żeby seks stał się beznadziejny dosłownie. Dopiero jak się zainterweniuje to okazuje się, że dało się zrobić coś więcej i zmarnowało się wiele czasu przez zapomnienie jak może być. Nie mówię o sytuacjach jak ktoś ma problemy, chociaż czasem to i przy problemach można przeciez to rozwiązać, sporo jest i klinik i lekarzy czy tych krojących :P czy gadających jak seksuolodzy.

   • ~werniks
    18 czerwiec 2017

    położenie się pod nóż to zawsze dylemat moja droga. ale dzisiejsza medycyna to nie tylko nóż więc skłaniałabym się po prostu ku takim zabiegom jak przykładowo laserem. można się śmiać ale prędzej czy później każdą dopadnie jakaś wiotkość albo nietrzymanie moczu kiedyś trzeba było cierpieć a teraz w takich klinikach jak efecta w częstochowie bez problemu można zadziałać laserem, bezinwazyjnie i bez operacji na wyleczenie tego typu problemów. tylko ważne żeby to nie było na hop siup tylko naprawdę profesjonalnie. tam mama miała badanie lekarskie, cytologię i na tej podstawie dopiero zabieg, tak powinno być.