Speed dating to nietypowy sposób na poszukiwanie swojej drugiej połowy. Jest to impreza, podczas której mamy możliwość poznać wiele osób, które znajdują się w sytuacji życiowej podobnej do naszej – singli zdeterminowanych, żeby znaleźć sobie partnera. Sama forma speed datingu budzi wiele kontrowersji, jednak jej zwolennicy uważają, że w tym wypadku cel uświęca środki.


Na czym polega speed dating?

Speed dating to sposób na randki dla osób, które cenią swój czas. Współcześni młodzi ludzie coraz częściej przytłoczeni są ogromem obowiązków. Wielu z nich podczas studiów całkowicie poświęcała się nauce, następnie przychodzi czas na pracę, która często trwa od rana do wieczora. W całym tym pędzie zapominamy o relacjach z innymi ludźmi, w tym o najważniejszej z nich – miłości. Kiedy okazuje się, że wszyscy nasi znajomi są już w stałych związkach, zaczynamy czuć się nieswojo. Niestety okazuje się, że znalezienie partnera nie jest rzeczą prostą i co więcej zajmuje bardzo dużo czasu. Pomimo że współcześnie możemy skorzystać z wielu udogodnień takich jak na przykład portale randkowe, nasze poszukiwania i tak bywają mozolne. Zanim zdecydujemy się spotkać z osobą, z którą rozmawiamy na portalu randkowym, często musi minąć sporo czasu. Po pierwszym spotkaniu często stwierdzamy, że to nie to i zaczynamy nasze poszukiwania od początku. Po kilku nieudanych próbach często tracimy nadzieję.


speed dating


Jeżeli cierpimy na chroniczny brak czasu, najlepszym rozwiązaniem dla nas wydaje się sytuacja, w której podczas jednego wieczoru poznajemy kilkanaście osób, podobnie jak my zdeterminowanych, żeby znaleźć partnera. Speed dating nam to umożliwia. Instytucja przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, obecnie jest dostępna w wielu większych miastach. Jeżeli szukamy informacji na ten temat, warto jest skorzystać z niezawodnego narzędzia, jakim jest wyszukiwarka internetowa. Żeby zapisać się na szybką randkę, musimy wybrać odpowiadający nam termin i grupę, a następnie uiścić stosowną opłatę. Bardzo istotne jest, że część instytucji tego typu oferuje grupy profilowane. W ten sposób możemy szukać drugiej połówki wśród osób zamożnych, katolików czy po prostu wśród osób zbliżonych do nas wiekiem. Decydując się na szybkie randki, zwiększamy swoje szanse na spotkanie tej jedynej osoby. Wybranie się na speed dating wymaga nie lada odwagi, dlatego możemy być pewne, że spotkamy tam osoby, które poważnie myślą o nawiązaniu poważniejszego związku. Z tej formy randek często korzystają osoby wykształcone, którym praca utrudnia nawiązywanie bliższych znajomości.


Miłość w osiem minut?

Na spotkanie z cyklu speed dating przychodzi kilkanaście kobiet i tyle samo mężczyzn. Każda pani ma swój stolik, do którego co kilka minut dosiada się kolejny mężczyzna. W ten sposób każdy ma możliwość porozmawiania z każdym. Uczestnicy obu płci dostają specjalne formularze – na nich zaznaczają osoby, które zrobiły na nich największe wrażenie i z którymi chcieliby się w przyszłości spotkać. Organizatorzy imprezy zbierają wypełnione formularze i kolejnego dnia wysyłają numery telefonów uczestnikom, którzy zaznaczyli siebie nawzajem. Według pomysłodawców szybkich randek kilka minut rozmowy wystarczy, żeby zrobić na kimś złe albo dobre wrażenie. Po otrzymaniu danych kontaktowych uczestnicy sami decydują, jak ma się potoczyć ich dalsza znajomość. Może się ona okazać wstępem do czegoś naprawdę poważnego.


Niektórzy zarzucają speed datingowi brak spontaniczności, materialne nastawienie do świata i relacji międzyludzkich, Zwolennicy speed datingu natomiast przekonują, że nie ma znaczenia, czy poznamy naszą drugą połówkę w pociągu, bibliotece, czy na spotkaniu typu speed dating. Jeżeli mamy w ten sposób szansę na poznanie miłości swojego życia, miejsce nie ma znaczenia. Kiedy nasz tryb życia i pracy uniemożliwia nam poświęcenie dużej ilości czasu na poszukiwania partnera, speed dating jest czymś, czego niewątpliwie powinnyśmy spróbować.

Speed dating – miłość w osiem minut? Ocena: 3.5/5 Ilość głosów: 2
Komentarze(3)
  • ~Kate
   29 marzec 2016

   Potwierdzam! Na speed-datingu tematycznym dla zaczytanych poznałam swojego obecnego narzeczonego :)

   • ~rozalinda
    30 marzec 2016

    najlepszy jest speed-sex w pół minuty jak mojemu ex nie chciało się nic zrobić z przedwczesnym wytryskiem.... więc ja coś zrobiłam i zmieniłam faceta. ten też ma problemy ale przynajmniej bierze iqman i nie wiedziałabym nawet o jego problemach gdyby sam o tym nie powiedział. takich rzeczy na speed datingu nikt nie powie tylko wychodzi w praniu, jak ze wszystkim :P

    • ~milagros
     31 marzec 2016

     Kurde mój też mógłby zacząć brać takie tabletki przeczytałam, że skutecznie działają na przedwczesny wytrysk. Ale temu baranowi nie da rady nic przetłumaczyć.