Wiele z nas ma wątpliwości dotyczące tego, jak ubrać się na randkę, aby czuć się dobrze i zrobić jak najlepsze wrażenie na swoim partnerze. Problem z ubiorem pojawia się zwłaszcza wtedy, gdy jest to pierwsze spotkanie z interesującym nas mężczyzną. Warto zatem zastanowić się, co ubrać na pierwszą randkę, aby wspólne wyjście było udane i stało się początkiem dłuższej znajomości.


Dostosowanie stroju do miejsca

Dostosowanie stroju do miejsca to zasada, o której należy pamiętać zarówno przed randką, jak i przed każdym innym spotkaniem. Chociaż pierwsze randki zazwyczaj odbywają się w takich miejscach jak kawiarnia, kino czy park, to wiele osób decyduje się spędzić ten czas bardziej aktywnie. Szpilki i sukienka sprawdzą się doskonale w przypadku wyjścia na kawę, ale nie są dobrym rozwiązaniem, jeżeli wybieramy się na przykład na gokarty albo do parku linowego. Inaczej należy ubrać się idąc na pierwszą randkę do pubu, a inaczej na kolację w eleganckiej restauracji.


Na pierwszą randkę - dopasowanie do wieku i sylwetki

Nie każda z nas może pozwolić sobie na założenie obcisłej, czerwonej sukienki, podobnie jak nie wszystkim kobietom pasują stroje młodzieżowe. Wybierając ubranie, zazwyczaj skupiamy się na tym, by nas ono nie postarzało. Nie oznacza to jednak, że czterdziestoletnia kobieta może odmłodzić się, nakładając postrzępione jeansy i bluzkę rockową, ponieważ osiągnięty w ten sposób efekt będzie niekorzystny. Warto także pamiętać o tym, że odpowiednio dobrany strój maskuje drobne niedoskonałości sylwetki i eksponuje jej zalety. To bardzo ważne, ponieważ poczucie własnej atrakcyjności ma istotny wpływ na przebieg randki. Trudno dobrze się bawić, jeżeli wciąż myślimy o tym, że obcisła bluzka podkreśla fałdki na brzuchu, a poprzeczne paski na spódnicy dodatkowo poszerzają uda.


na pierwszą randkę - pięknie, ale nie wyzywająco


Kobieco, ale nie wyzywająco

Kiedy zastanawiamy się nad tym, co ubrać na rankę, powinnyśmy zadbać o to, aby wybrany strój był kobiecy, ale nie wyzywający. W przypadku pierwszej randki nie można pozwolić sobie na strój chłopczycy, ponieważ przyciągniecie uwagi mężczyzny wymaga podkreślenia swojej kobiecości. Nie oznacza to jednak, że dobrym rozwiązaniem będzie połączenie obcisłej mini i bluzki z dużym dekoltem. Taki strój bywa przyczyną wielu nieporozumień. Niektórzy mężczyźni mogą uznać, że ubranej w ten sposób kobiecie zależy wyłącznie na przelotnej znajomości, a nie na poważnym związku. Skutkiem może być brak zainteresowania kolejnym spotkaniem albo propozycja zakończenia pierwszej randki w łóżku. Warto pamiętać, że swoją kobiecość można podkreślić nie tylko seksownym strojem, lecz także dodatkami, na przykład eleganckimi szpilkami albo odpowiednią biżuterią.


Na pierwszą randkę radzimy unikać eksperymentów

Pierwsza randka nie jest dobrą okazją do modowych eksperymentów. Ekstrawaganckie stroje lepiej zostawić sobie na spotkanie z przyjaciółkami, podobnie jak próby łączenia ze sobą ubrań w różnym stylu. Efekty takich eksperymentów zawsze są oceniane subiektywnie, tak więc istnieje duże ryzyko, że to co spodoba się nam, zostanie uznane za "kicz" przez mężczyznę, z którym wybieramy się na randkę.


Zgodnie z własnym gustem

Na koniec warto wspomnieć o tym, że podczas randki należy przede wszystkim być sobą. Nie chcemy przecież, aby mężczyzna zakochał się w kimś, kogo udajemy wyłącznie po to, aby wzbudzić w nim zainteresowanie. Nie można zatem zmuszać się do zakładania ubrań, których nie lubimy, nawet jeżeli są idealne na pierwszą randkę według siostry albo przyjaciółki. Oczywiście kierowanie się własnym gustem nie może być przyczyną rezygnacji w przedstawionych wcześniej zasad.

W co się ubrać na pierwszą randkę? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1