Kiedy jesteś ze swoim partnerem już naprawdę długie lata, do związku wkrada się monotonia. To naprawdę naturalne i nic na to nie poradzimy. A może by tak małe przewietrzenie, przemeblowanie czy jak to tam jeszcze nazwiecie? Czyli coś, co od czasu do czasu wykonuje się w każdym porządnym domu. Więc jak odświeżyć związek?


Jak odświeżyć związek, czyli od czego zacząć?

To największy problem podczas wszelkich porządków. Najpierw trzeba wyciągnąć pomocne akcesoria, czyli w naszym przypadku: pozytywne nastawienie, cierpliwość, czas i może odrobinę pieniędzy. Pierwsza opcja to próba porozmawiania z partnerem o gruntownym odświeżeniu związku, ale znając facetów – możliwe, że jedynie cię wyśmieje. Dlatego możesz zacząć od małych niespodzianek. Na dobry początek dnia całus i niewinne: „miłego dnia”. Może kawka lub śniadanie do łóżka. Oczywiście nie może być to codziennie, ale zupełnie niespodziewanie. W trakcie dnia wysyłaj mu miłe sms-y, a jeżeli nie masz pomysłu na treść, to chociaż emotikony z całusami (znacznie ułatwiają sprawę wyrażania emocji).


Pytaj o plany na wieczór i czy możecie spędzić go wspólnie. Możesz nawet zainicjować jakąś randkę. Tylko nie zakupy w galerii handlowej, czego on nienawidzi, lecz kino, muzeum, spacer czy pizza – coś, co go kręci. Możecie urządzisz też sobie wieczór gier przy winie, podczas którego możesz zaangażować go, by doszło do rozmowy na temat, co ulepszyć w związku. Nie zapominaj też o starej, sprawdzonej radzie, słyszanej od starszych pokoleń: „przez żołądek do serca mężczyzny”. Oczywiście nie tylko ty w tym związku musisz się starać. Dlatego po tygodniu niespodzianek dla twojego mężczyzny możesz zasugerować (np. w liście), że również miło byłoby ci taką otrzymać.


jak odświeżyć związek


Zbliżcie się do siebie na nowo

Ożywianiu iskry w związku ogromnie sprzyjają podróże. Kiedy jesteście oboje poza swoim otoczeniem, wszystko wydaje się inne, ekscytujące, tą ekscytację przekładacie także na siebie i możecie poczuć te motyle w brzuchu, które towarzyszyły wam na początku związku. Nie zawsze miewa się pieniądze i możliwości na podróże zagraniczne, ale zawsze można postawić na zwiedzanie pięknych miejsc w Polsce.


Również aktywności, przy których wzrasta poziom adrenaliny, wykonywane wspólnie, mogą pozytywnie wpływać na rozwój związku: skok ze spadochronem, bungee, wspinaczka górska, czy chociażby każdy sport uprawiany wspólnie.


Jak o wspólnym sporcie mowa, to pewnie pomyślałyście o seksie. Również o to trzeba zadbać. Jeżeli zanikł – żeby był. Ale nie monotonny, powtarzalny i ciągle taki sam, ale nowe, ekscytujące doznania, poprzedzone niezwykłą grą wstępną. Może czas na zakup nowej seksownej bielizny, świeczek, olejku do masażu? Możesz zainwestować w to, co wpłynie na poprawę waszego życia erotycznego, bo o dziwo ono bardzo odbija się także na tych bardziej duchowych relacjach w związku. Jednak nie wykonujcie tej aktywności na zasadzie: byle tylko mieć za sobą, lecz tylko wtedy, gdy oboje macie na to czas i ochotę.


Przypomnij sobie, jak cudownie było wam w pierwszej fazie zakochania i uwierz, że z taką samą siłą i w tym samym mężczyźnie możesz się zakochać na nowo. :)

Zakochaj się na nowo, czyli jak ożywić “iskrę” w związku? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1