Nigdy wcześniej nie wyobrażałaś sobie takiej sytuacji. Być może w ogóle nie szukałaś miłości? Poznałaś go na wakacjach albo przez Internet (portal randkowy)? No, ale stało się. Poznawaliście się coraz bardziej, aż wreszcie oboje uznaliście, że to głębsze uczucie. Zakochaliście się w sobie i postanowiliście dać sobie szansę. Jest jednak mały problem. Setki kilometrów, które was dzielą. Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Jak go pielęgnować?


Związek na odległość – klamka zapadła

Strzała Amora zazwyczaj trafia nas znienacka – i  podobno tak właśnie powinno być. Nikt nie jest stworzony do samotności i każdy z nas potrzebuje drugiej osoby po to, by mieć z kim dzielić się smutkami i radościami – ale też przytulić się, kiedy tylko ma na to ochotę. I chociaż uczucie może być bardzo silne, to w związkach na odległość zawsze pojawia się tęsknota. Nie za głosem – to można przecież mieć w słuchawce telefonu. Nie za obrazem, bo i o to teraz nietrudno – ale za dotykiem. Za  możliwością przytulenia, pogłaskania... Za bliskością. Dobrze jest mieć za kim tęsknić, ale ta tęsknota czasem bardzo boli. Co zatem zrobić, by związek na odległość przetrwał? Czy to w ogóle ma sens?


Czy związek na odległość ma sens?

Miłości zawsze należy dać szansę nawet wtedy, gdy dzielą was dziesiątki bądź setki kilometrów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że taki związek na odległość nie może być opcją „na zawsze”. Musicie ustalić, że jeżeli w nim wytrwacie, a uczucie nie wygaśnie – to po jakimś czasie zrobicie coś, by być bliżej siebie. Tylko wtedy to wszystko będzie miało sens.


związek na odległość oznacza częstą samotność


Jak utrzymać związek na odległość?

W gruncie rzeczy taki związek na odległość ma wiele zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim fakt, że oddaleni od siebie kochankowie często mają ze sobą lepszy kontakt niż ci, którzy mają siebie na wyciągnięcie ręki. W dobie komputerów, Internetu i telefonów komórkowych coraz częściej sięgamy po te rozwiązania, by porozumieć się z partnerem – bo tak łatwiej, nie patrząc sobie w oczy. Wy zapewne też dużo ze sobą rozmawiacie. To BARDZO istotne i tylko te długie rozmowy pozwolą wam utrzymać związek na odległość.


Pamiętaj, że poznajesz swojego partnera tylko przez to, co sam ci o sobie opowiada. On cię również poznaje wyłącznie w ten sposób. W związku z tym staraj się jak najczęściej wspominać o swoich przyzwyczajeniach. A może ugotujecie „razem” obiad? Zaopatrz się w zestaw słuchawkowy i rozmawiaj z partnerem nawet w trakcie wykonywania codziennych czynności domowych.


Staraj się też z całych sił unikać kłótni, one potrafią zniszczyć nawet najcudowniejszą relację. Związek to umiejętność pójścia na kompromis. Fajnym pomysłem może okazać się wspólne robienie pewnych rzeczy, mimo że dzieli was wiele kilometrów. Obejrzycie na przykład dziś ten sam film albo zacznijcie czytać tą samą książkę. Będzie kolejny temat do dyskusji. Związek na odległość ma szansę przetrwać, jeżeli oboje partnerów stara się tak samo.

Związek na odległość – razem czy osobno? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1