Mówią, że czasem o miłość i związek trzeba zawalczyć. I faktycznie, wiele związków rozpada się nie dlatego, że taki los był im pisany, ale dlatego, że w pewnym momencie nikt już o nie nie walczył. A przecież są skuteczne metody, które potrafią na nowo rozpalić płomień nawet z przygasającej iskry i uratować związek!


Szybkie decyzje – złe decyzje

Często decyzje o rozpadzie związku podejmowane są bardzo pochopnie, pod wpływem emocji. Tymczasem one wcale nie są dobrym doradcą, szczególnie wtedy, gdy targają nami te złe emocje jak gniew, żal, złość, zazdrość czy pycha. Jeśli więc i ty masz czasem ochotę powiedzieć: „to koniec”, nie rób tego nigdy w emocjach. Bo gdy one opadną, może okazać się, że wcale tego końca nie chcesz. A jeśli nie chcesz, to czas pomyśleć o tym, jak uratować związek.


Dobry związek – przygotuj się na rozmowę

To dialog jest podstawą każdego udanego związku. Fakt, że czasem nie potrzeba słów, aby czuć bliskość i miłość drugiej osoby, ale bez nich, bez szczerej rozmowy nie uda wam się odbudować waszego uczucia. A ty, jako kobieta, jako osoba bardzo uczuciowa, wrażliwa i delikatna, szczególnie musisz do takiej rozmowy się przygotować. Przede wszystkim powinnaś nastawić się do niej pozytywnie. Nie tylko pod kątem tego, że będziesz oczekiwać pozytywnych efektów, ale też tego, że twoje wypowiedzi będą miały pozytywny wymiar. Na przykład zamiast mówić: wkurza mnie to, że tyle czasu spędzasz na internecie, powiedz: chciałabym, abyś mi poświęcał więcej czasu... Albo zamiast krytykować, że nie sprząta po sobie, powiedz mu, że chciałabyś, aby również w pracach domowych był dla ciebie wsparciem. Nie mów o tym, co było, co cię denerwowało wprost, ale o tym, jak chciałabyś, aby wyglądała wasza wspólna przyszłość i cały związek. I pozwól również jemu o tym powiedzieć. Posłuchaj, jak on ją widzi.


dobry związek to taki, w którym panuje szczerość


Rozkochaj go w sobie na nowo. Związek odświeżony

Jak ratować związek? Rozkochaj go w sobie jeszcze raz. Przecież zakochał się w tobie z jakiegoś powodu. Z pewnością było coś, czym go oczarowałaś. Zastanów się więc, czy przypadkiem nie zapomniałaś o tym, co w tobie wydaje mu się takie atrakcyjne. Może kocha, gdy żartujesz, a już dawno przestałaś to robić. Może uwielbia twoją osobowość, a ty jej nie pielęgnujesz. A może po prostu przestałaś dbać o siebie, a on bardzo lubił cię właśnie taką zadbaną. Ciesz się swoją kobiecością! Dbaj o siebie! Wyglądaj ładnie i czuj się wyjątkową. Takie wewnętrzne poczucie emanuje na zewnątrz bardziej, niż ci się wydaje. Po prostu odkryj swoją kobiecą naturę na nowo, a związek odnowi się szybciej niż myślisz!


Związek na tym się opiera: okazuj mu miłość

Wbrew pozorom mężczyźni lubią czuć się kochani. I tak samo jak my, potrzebują na to dowodów, czy też przypomnienia od czasu do czasu. Jeśli zastanawiasz się, jak ratować związek, zacznij od pokazania mu, że wciąż go kochasz i wciąż jest dla ciebie kimś bardzo ważnym. Powiedz mu: „dzień dobry, kocham cię”, gdy tylko otworzy rano oczy. Bądź przy nim, gdy ma zły dzień. Przytul, gdy jest mu źle. Pytaj o jego potrzeby, uczucia, problemy. Rozmawiaj z nim. Niech wie, że interesujesz się jego sprawami.


A może brakuje mu chwili dla siebie?

Cały wolny czas spędzacie razem? A może problem tkwi w tym, że powinniście od siebie też odpoczywać. Wystarczy, że ty wyjdziesz dwa razy w tygodniu na spacer czy fitness, a on na przykład zapisze się na siłownię. Nie rezerwuj całego jego czasu tylko dla siebie. Pozwalaj mu się rozwijać, mieć własne pasje czy spełniać się nie tylko zawodowo. Po prostu wsłuchaj się w jego potrzeby. I pamiętaj, że taki odpoczynek może tylko dobrze wam zrobić. Do domu zawsze będziecie wracać ze świeżymi głowami i pozytywnymi emocjami. I szybko będziecie sobie wdzięczni za ten czas spędzony oddzielnie.


Nie każdy związek dla się uratować. Jeśli jedna ze stron nie będzie chciała w nim być, spisany jest na straty. Ale jeśli oboje się kochacie, nigdy nie róbcie tego błędu. Miłość jest potężna, ale też delikatna. Trzeba ją pielęgnować, a w końcu rozkwitnie jeszcze raz i jeszcze raz.

Związek. Nie spisuj go na straty, tylko ratuj! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1