Życie na własną rękę może oznaczać niezależność od innych, usamodzielnienie się. Ale równie dobrze może też oznaczać dosłownie – życie z własną ręką, nawet w wymiarze seksualnym. Czy samotne życie ma same wady? Na pewno ma ich kilka, ale równocześnie znajdzie się też w nim wiele zalet.


Niezależność

Nie liczysz na nikogo. Nie oglądasz się dookoła w poszukiwaniu pomocy. Po prostu żyjesz tak, jakbyś na świecie była sama. Oczywiście nie znaczy to, że z nikim nie rozmawiasz i zamykasz się w czterech ścianach. Wychodzisz do ludzi, spędzasz z nimi czas, ale liczysz się z tym, że oni zawsze mogą zawieść i wiesz, że jeżeli masz na kogoś liczyć, to musisz liczyć tylko i wyłącznie na siebie.


Brak konfliktów

Nawet jeżeli z kimś się pokłócisz, to możesz szybko odizolować się od tej osoby. Zresztą problem wzajemnych długów, dzielenia rachunków itp. znika. Jeżeli jesteś osobą dość konfliktową, to jest to dla ciebie spore ułatwienie. Fakt, że nie musisz swoich decyzji zakupowych oraz innych konsultować z drugą osobą, może być rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie lubią się przed nikim tłumaczyć.


samotne życie


Więcej czasu

Wiodąc samotne życie, bez rodziny – naturalne jest, że posiada się więcej wolnego czasu, który można wykorzystać na rozwijanie własnych pasji, kreatywne zajęcia lub przyjemności. Często naukowcy lub osoby robiące karierę wybierają życie w pojedynkę tylko z tego względu, że potrzebują czasu, a wtedy nikt im go nie zabiera. No cóż, jest to zawsze jakaś zaleta.


Odpowiedzialność za wyłącznie własne decyzje

Nie musisz bać się, że twój partner roztrwoni wasze wspólne pieniądze lub wyrzucą go z pracy, co z kolei odbije się na twojej sytuacji finansowej. Fakt, że wyłącznie sama za siebie ponosisz odpowiedzialność, może być dla wielu osób satysfakcjonujący. Ile zarobisz – tyle masz. Nie masz po co na kogoś liczyć, ale równocześnie sama nie musisz nic od siebie dawać.


Samotne życie

Niestety, czasem bywa i tak, że nie ma do kogo „gęby otworzyć”. Koleżanki zajęte swoimi sprawami, nie zawsze mają czas, by się spotkać. Nie ma do kogo przytulić się w nocy, a w Walentynki i na święta jakoś strasznie smutno. Niestety to jedna z wad życia samej i postawienia na własną niezależność zamiast na wzajemne wsparcie.

Życie na własną rękę - wady i zalety Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1