Wśród oferty klubów fitness rosnącą popularnością cieszy się body balance. Jak sama nazwa wskazuje, są to ćwiczenia skupiające się na uzyskaniu doskonałej równowagi. Łączą w sobie elementy trzech różnych technik.


Joga, pilates i tai chi

Body balance skupia się nie tylko na ćwiczeniach fizycznych, ale również na osiągnięciu równowagi psychicznej i na uspokojeniu gonitwy myśli. Body balance powstał z połączenia trzech technik – jogi, pilatesu oraz tai chi. Ich wpływy widać w każdym ćwiczeniu i każdym wykonywanym ruchu, a także w dbałości o komfort psychiczny. Ćwiczenia te można znaleźć także pod nazwą Les Mills body balance, gdyż jest to jeden z programów stworzonych i dystrybuowanych przez grupę Les Mills International.


Rozgrzewka

Rozgrzewka w body balance jest spokojna i ma w sobie dużo z tai chi. Spokojne ruchy, skupienie się na swoim ciele oraz relaksująca muzyka w tle pomagają “wejść” w ćwiczenia i przygotować swoje ciało do takiego wysiłku. Rozgrzewka jest bardzo ważnym elementem, trzeba skupić się na tym, aby wykonać ją jak najdokładniej. Chociaż same ćwiczenia nie wydają się męczące, to skupiają się na rozciąganiu mięśni, a jeżeli będą one źle rozgrzane, to może dojść do kontuzji.


Pilates i wytrzymałość – body balance w akcji

Same ćwiczenia trwają około 40–45 minut i mają w sobie sporo z ćwiczeń pilates oraz z ćwiczeń wytrzymałościowych. Są dosyć spokojne, ale na pewno niełatwe. Podczas wykonywania ćwiczeń trzeba się na nich skupić i dokładnie wykonywać polecenia instruktorki. Jakie są zalety ćwiczeń body balance? Wzmacniając mięśnie grzbietu, pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę i spalają kalorie, wspomagają nasz zmysł równowagi i ogólną sprawność. Ćwiczenia wykonywane są na boso, dzięki temu ma się najlepszy kontakt z podłożem. Wykonuje się je na miękkiej macie lub bezpośrednio na podłodze. Bardziej zaawansowane osoby mogą wprowadzić do swoich ćwiczeń gadżety takie jak piłka do ćwiczeń, które dodatkowo podniosą ich poziom trudności.


body balance


Relaksujące zakończenie

Po wykonaniu serii ćwiczeń przeznacza się około dziesięciu minut na uspokajające ćwiczenia oraz medytację. Dzięki temu po ćwiczeniach poczujesz się całkowicie zrelaksowana, odprężona, a nawet wypoczęta!


Pozytywne rezultaty body balance

Ćwiczenia body balance nie tylko działają na nasze mięśnie, ale zwiększają komfort codziennego życia. Zdarza ci się czasami potknąć, nie trafić w stopień na schodach lub mieć kłopoty z nauką nowego ruchu tanecznego? Kobiety ćwiczące body balance nie mają takich zmartwień! Podczas tej aktywności całe ciało pracuje nad polepszeniem swoich możliwości. Dodatkowo nabierzesz więcej gracji w swoich ruchach.


Dla kogo przeznaczone są ćwiczenia body balance?

Dla każdej kobiety, bez względu na wiek. Dzięki wykonywaniu spokojnych, powolnych ćwiczeń nawet starsze panie nie będą miały z nimi żadnego kłopotu i będą mogły zadbać o swoją sylwetkę. Te ćwiczenia najlepiej wykonywać pod okiem doświadczonego instruktora, który w razie potrzeby skoryguje nasze błędy i będzie dbał o to, aby trening przynosił nam jak najwięcej korzyści.

Body balance – w doskonałej równowadze Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1