Nie wszystkim udaje się znaleźć w partnera w wieku kilkunastu czy dwudziestu lat. Młode dziewczyny zazwyczaj nie traktują tego jako wielkiego problemu, jednak prędzej czy później większość z nas zaczyna zastanawiać się nad przyczynami braku partnera. Powody bycia singlem bywają różne, jednak można wskazać wśród nich takie, które występują najczęściej. Przed zadaniem pytania „dlaczego nie mam faceta?” na forum internetowym, warto zapoznać się z pięcioma możliwymi przyczynami samotności.


Nie masz okazji do nawiązania znajomości

Trudno znaleźć partnera, jeżeli nie mamy okazji do nawiązania nowych znajomości. Wiele osób każdego dnia spotyka tych samych ludzi. Kobiety szukające w Internecie odpowiedzi na pytanie „dlaczego nie mam faceta?” często przyznają, że niemal każdy ich dzień wygląda tak samo. Przez kilka godzin pracują, a później spędzają wieczór samotnie bądź w towarzystwie wąskiego grona przyjaciół lub rodziny. Oczywiście, można stworzyć udany związek z kolegą z pracy albo wieloletnim przyjacielem, ale jeżeli do tej pory żaden z nich nie wzbudził naszego zainteresowania, to raczej się to nie zmieni. Partnera można szukać przez Internet, ale warto rozpocząć od tradycyjnych sposobów. Nowe znajomości można nawiązać na przykład na zajęciach sportowych, kursie językowym albo na koncercie. Dobrym rozwiązaniem będzie także zaproponowanie przyjaciołom spotkania w większym gronie. Jeżeli każdy z nich przyprowadzi kilku znajomych, to jest szansa, że znajdzie się wśród nich ktoś godny zainteresowania.


"Nie mam faceta". Boisz się związku

Lęk przed związkiem zazwyczaj wynika z obserwacji bliskich osób, żyjących w nieudanych związkach. Jeżeli w małżeństwie rodziców czy najbliższych przyjaciół zdarzały się zdrady lub stosowanie przemocy, to obawa przed wejściem w związek może być bardzo silna. Niestety, nie zawsze można poradzić sobie z tym lękiem samodzielnie. Czasami konieczna okazuje się psychoterapia, podczas której pacjentka lepiej zrozumie przyczyny swojego lęku i nauczy się go przezwyciężać.


Nie mam faceta. Boisz się związku?


Masz kompleksy

Nawiązywanie relacji z mężczyznami jest bardzo trudne, jeżeli brakuje nam pewności siebie, ze względu na kompleksy. Kompleksy te mogą dotyczyć nie tylko wyglądu. Niektóre kobiety nie są zadowolone ze swojej pracy, sytuacji materialnej, posiadanej wiedzy czy cech swojego charakteru. Oczywiście, brak pewności siebie może być związany także z negatywną oceną wyglądu zewnętrznego. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad tym, czy można wyeliminować przyczyny kompleksów, co może pomóc nie tylko w znalezieniu partnera. Dobra praca może być źródłem satysfakcji i szczęścia, natomiast pozbycie się nadmiernych kilogramów będzie korzystne dla zdrowia. Niestety, niektórych przyczyn kompleksów nie da się wyeliminować. W takiej sytuacji ważne jest skupienie się na swoich zaletach i uświadomienie sobie, że każdy ma wady, nawet nowo poznany mężczyzna, który wydaje się być ideałem.


Jak to jest, że nie mam faceta? Źle ulokowałaś uczucia

Niektóre kobiety mają problem ze zdobyciem partnera, ponieważ swoje uczucia ulokowały w mężczyznach, którzy z różnych powodów są nieosiągalni. Brak możliwości bliższego poznania takiego mężczyzny może spowodować, że w marzeniach jest on idealizowany. Wówczas wszyscy pozostali faceci są z nim porównywani, ale żaden nie wydaje się być godnym konkurentem.


Nie czujesz potrzeby bycia w związku

Chociaż większość ludzi dąży do związku, ze względu na pragnienie bliskości i chęć realizacji potrzeb seksualnych, to istnieją osoby, które koncentrują się na innych sferach życia. Niektórzy uznają, że w danym momencie wolą skoncentrować się na przykład na karierze i nie mogliby poświęcić potencjalnemu partnerowi zbyt dużo czasu. Jeżeli odpowiada nam taka sytuacja, to nie ma w tym niczego złego.
Najgorsze co można zrobić w przypadku braku partnera, to panika i desperackie poszukiwania faceta. W ten sposób można tylko odstraszyć mężczyzn lub wplątać się w związek, który nie zapewni prawdziwego szczęścia.

Dlaczego nie masz faceta? 5 możliwych przyczyn Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1